We are a leading Manufacturer of 24w ac led street luminary, 50 watt street light, street light 50 watt, street light 30 watt, commercial led street light and ac led street light 150w from Ahmedabad, India.







₹ 460 / PieceGet Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| IP Rating | IP65 |
| Color Temperature (CCT) | 6500K (Cool White) |
| Certification | ISI |
| LED Make | Aster |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Body Material | Aluminum |
| Brand | Aster LED |
| Input Voltage | 110V to 275V AC |
Our company has established itself as a leading name of superior quality Outdoor Street Light in the market at the present scenario. These products from our side impart an amazing and well-direct light. It is a fascinating game of refined and roundish shapes, lines and curves, lights and shadows, a great harmony conveying a feeling of strength and impressiveness.
Aster LED Presence: Gujarat, Rajasthan, Kerala, Madhya Pradesh, Uttar Pradesh, Odisha, Jharkhand, Bihar, Karnataka, Telangana, Maharashtra, Delhi, Uttarakhand, Andhra Pradesh, Chhattisgarh and so on.
With our Best Quality, Fast Service and Better Customer Satisfaction We are going to reach other states of India Soon.
Features:
Applications:




₹ 690 / NosGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Nos |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | RoHS |
| Input Voltage | 110-285V |
| Model Name/Number | Aster Fusion Street Light |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Lumens | 130L/W |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 690 / NosGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Nos |
| Wattage | 50 W |
| Material | Aluminium |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Color Temperature (CCT) | 6500K (Cool White) |
| IP Rating | IP66 |
| LED Make | Aster |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Input Voltage | 110-285V |




₹ 490 / NosGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Nos |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Input Voltage | 110-285V |
| Model Name/Number | Aster Fusion Steet Light |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |




₹ 1195 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 100 W |
| Material | Aluminium |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature (CCT) | 6500K (Cool White) |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | ISI |
| LED Make | Aster |
| Body Material | Aluminium Die Cast |




₹ 1690 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 150W |
| Material | Aluminium |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White |
| Color Temperature (CCT) | 6500K (Cool White) |
| Certification | ISI |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP66 |
| Power | 150W |
Dipak Jadav & Anil Kumbhani (Directors)
Aster Industries Private Limited
Shed No. 18, Shriyam Ind Park,NR., Royal Estate Kathwada, Daskroi, Singarva, Kathwada, Branch Post, Office, Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India




