We are a leading Manufacturer of landscape led flood lights, flood lights 110v and 200w flood light from Ahmedabad, India.






₹ 665 / PieceGet Latest Price
| Brand | Aster Lite |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Wattage | 50W |
| Lens Type | Polycarbonate Lens |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V to 285V AC |



₹ 3065 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 150W |
| Model Type | Back Choke |
| Brand Name | Aster |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Warranty | 2 YEAR WARRANTY |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Die-cast Aluminum |
| Lighting Type | LED |



₹ 2160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Model Type | Slim Model |
| Brand Name | Aster Lite |
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Warranty | 2 YEAR WARRANTY |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110V-285V |


Dipak Jadav & Anil Kumbhani (Directors)
Aster Industries Private Limited
Shed No. 18, Shriyam Ind Park,NR., Royal Estate Kathwada, Daskroi, Singarva, Kathwada, Branch Post, Office, Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India

