We are a leading Manufacturer of surface mount high bay led lights, round high bay led lights, high bay led lights 100w, high bay led lights 150w and 150 watt high bay led lights from Ahmedabad, India.





₹ 1656 / NumberGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Number |
| Wattage | 36W |
| Brand | Aster |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 2 Years |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110v to 285V AC |




₹ 1745 / NumberGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Number |
| Wattage | 36 W |
| Brand | ASTER |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Warehouse |
| Model Name/Number | Aster Thrive High Bay Light |
| Colour Rendering Index | >80 |



₹ 1795 / NumberGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Number |
| Wattage | 100 W |
| Brand | Aster |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Warehouse |
| Model Name/Number | Aster Thrive High Bay Light |
| Colour Rendering Index | >80 |



₹ 2320 / NumberGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Number |
| Wattage | 200 W |
| Brand | Aster |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Warehouse |
| Model Name/Number | Aster Thrive High Bay Light |
| Colour Rendering Index | >80 |



₹ 2775 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 200W |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Legacy Dome HIgh-Bay Light |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Colour Rendering Index | >85% |
| Body Material | Aluminum Die-cast |
| Packing Case Lot | 4 Nos |
| Input Voltage | 110v to 285V AC |
| Luminaire Light Beam Spread | 120 Degree |


Dipak Jadav & Anil Kumbhani (Directors)
Aster Industries Private Limited
Shed No. 18, Shriyam Ind Park,NR., Royal Estate Kathwada, Daskroi, Singarva, Kathwada, Branch Post, Office, Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India



