Leading Manufacturer of dusk to dawn led street light, street light 100 watt, 30w street light, 36 watt street light, outdoor led street light and 20w street light from Ahmedabad.






₹ 775 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 50W |
| Material | Aluminium |
| Brand Name | Aster Lite |
| Lighting Type | LED |
| Housing Material | Die Cast Aluminium |
| Lighting Color | Pure White |
| Certification | ISI |
| Color Temperature | Cool White |
| Sensor | Yes |
| IP Rating | IP66 |





₹ 1140 / NosGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Nos |
| Wattage | 100W |
| Brand Name | ASter lite |
| Lighting Type | LED |
| Housing Material | Die Cast Aluminium |
| Certification | RoHS |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | Cool White |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 110V to 285V AC |
| Warranty | 2 Year Warranty |





₹ 490 / NosGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Nos |
| Wattage | 30W |
| Brand Name | Aster lite |
| Lighting Type | LED |
| Housing Material | Die Cast Aluminium |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | Cool White |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 110V to 285V AC |
| Warranty | 2 Year Warranty |



₹ 510 / NosGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Nos |
| Wattage | 30W |
| Brand Name | Aster lite |
| Lighting Type | LED |
| Housing Material | Die Cast Aluminium |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | Cool White |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 110V to 285V AC |
| Warranty | 2 Year Warranty |





₹ 1250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Brand | Aster lite |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 60W |
| Product Type | Street light |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Lighting Type | LED |
| Color Temperature (CCT) | 6500K (Cool White) |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | ISI |
| Body Material | Aluminium Die Cast |




₹ 499 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Brand | ASter litr |
| Product Type | Street light |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Cool White |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 110V to 285V AC |




₹ 690 / NosGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Nos |
| Wattage | 50W |
| Brand Name | Aster lite |
| Lighting Type | LED |
| Housing Material | Die Cast Aluminium |
| Certification | CE |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | Cool White |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 110V to 285V AC |
| Warranty | 2 Year Warranty |




₹ 1140 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Brand | Aster lite |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 100W |
| Product Type | Street light |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Certification | ISI |
| Light Color | Cool White |




₹ 1140 / NosGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Nos |
| Wattage | 100W |
| Brand Name | Aster lite |
| Lighting Type | LED |
| Housing Material | Die Cast Aluminium |
| Certification | CE |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | Cool White |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 110V to 285V AC |
| Warranty | 2 Year Warranty |


Dipak Jadav & Anil Kumbhani (Directors)
Aster Industries Private Limited
Shed No. 18, Shriyam Ind Park,NR., Royal Estate Kathwada, Daskroi, Singarva, Kathwada, Branch Post, Office, Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India






