Our product range includes a wide range of ufo 150w led high bay, ufo high bay 200w, ufo led lights and led low bay shed lights.





₹ 2320 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 150W |
| Brand | Aster |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 2 Years |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110v to 285V AC |




₹ 2965 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 200W |
| Lighting Color | Pure White |
| Power | 200W |
| Brand | Aster Lite |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| Model Type | Reflector/Dome |
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110v to 285V AC |
| Warranty | 2 Year Warranty |



₹ 3595 / NumberGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Number |
| Wattage | 300W |
| Lighting Color | Pure White |
| Power | 150W, 200W, 240W, 300W |
| Brand | Aster Lite |
| Luminous Efficacy | 200L/W |
| Model Type | UFO |
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 110-285V |
| Warranty | 2 Year Warranty |



₹ 950 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Light Source | LED |
| Wattage | 30 W |
| Mounting Height | 3–4 m |
| Color Temperature | 6500 K |
| Input Voltage | 110v to 285V AC |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Warehouse |
| Model Name/Number | Thrive High Bay |
Dipak Jadav & Anil Kumbhani (Directors)
Aster Industries Private Limited
Shed No. 18, Shriyam Ind Park,NR., Royal Estate Kathwada, Daskroi, Singarva, Kathwada, Branch Post, Office, Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India


